Termálna voda - prameň Podhájska

Voda zo žriedla Podhájska je svetovým unikátom s blahodárnymi účinkami na celý ľudský organizmus. Podrobná štúdia ukázala, že pri niektorých zdravotných problémoch ( najmä pri astme a rôznych kožných vyrážkach) má hlbší a trvalejší regeneračný efekt než voda z mŕtveho mora.  Jej blahodárne účinky si na vlastnej koži vyskúšali už spokojní užívatelia infokozmetiky Energy, ktorej základ tvorí práve táto voda s unikátnymi vlastnosťami.

Prieskumom vrtu sa zistilo, že ide o vodu treťohorného mora. V spodných vrstách sa našli zuby rýb, peľové zrná vtedajších rastlín a ďalší biologický materiál, z ktorého sa dá odhadnúť vek prameňa. Podložie žriedla spadá do relatívne mladej tektonickej oblasti a ešte v nedávnej minulosti, okolo roku 1880, sa tu podzemné sily ohlásili silným zemetrasením. Vďaka tomuto savoda prirodzene ohrieva, obohacuje sa o zemskú energiu a potom sa pod vysokým tlakom s výdatnosťou 50 l za sekundu a teplotou 80°C tlačí na povrch.

Slovenské „Mŕtve more“ uzdravilo už tisícky ľudí. Liečivé účinky silne mineralizovanej vody sa okrem iného prejavujú najmä u pacientov s problémami pohybového ústrojenstva, pri chorobách dýchacích ciest, u kožných ekzémov, rovnako pri ochoreniach zažívacieho traktu (najmä pri poruchách činnosti pankeasu, sleziny). Pôsobenie kúpeľa na zdravie ľudí možno prirovnať k homeopatii. Pre tieto a mnohé ďalšie účinky tunajšej vody vybudovala firma Energy v Podhájskej jedno zo svojich prvých regeneračných centier dlhodobého pobytu ENERGY

Koncentrácia prvku lítium rozširuje pôsobnosť vody a napomáha pri liečbe dny, zmes jodidov stimuluje štítnu žľazu, fosforečnany a vápnik pôsobia na doliečenie zlomenín a zmiernenie bolestivých stavov. Bohatá koncentrácia síranov, kyseliny kremičitej a boritej, výrazne napomáhajú a liečia ekzémové a iné kožné ochorenia. Silné ozdravujúce účinky vody sa prejavujú u ľudí trpiacich reumatizmom, cievnymi a kĺbovými ochoreniami, pretrvávajúcimi bolesťami chrbta. Voda stabilizuje stavy ľudí trpiacich osteoporózou, artrózou a artritídou.