Sauny

Bylinková sauna

Bylinková sauna
Bylinková sauna

Výhodou bylinkovej sauny oproti ostatným saunám je, že telu spôsobuje nižšiu záťaž, akú spôsobuje klasické saunovanie. Pri pobyte v Bylinkovej saune inhalujete pary s obsahom eukalyptu, ktoré blahodárne pôsobia pri oslabení ciev, krvných zrazeninách, ochoreniach dýchacích ciest. Vlhký vzduch pozitívne pôsobí na pokožku, ktorá sa pod jeho vplyvom silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva zamatovo mäkká a jemná.

Soľná sauna

Soľná sauna
Soľná sauna

Účinky: Soľ má priaznivé účinky na pokožku -  zabezpečuje jej prirodzený peeling a spôsobuje jej celkové prekrvenie. Návšteva soľnej sauny je mimoriadne vhodná aj pri alergiách, ocoreniach dýchacích ciev, nádche, reumatizme, taktiež pri celkovej detoxikácii organizmu.

 

Slovenská sauna

Slovenská sauna
Slovenská sauna

Účinky: Pri pobyte v saune a následnom ochladení organizmu dochádza k stimulácii imunitného systému a zvýšeniu počtu červených a bielych krviniek. Doba pobytu 15 minút. Teplota 70 °C. Vlhkosť 20 %.

Fínska sauna

Fínska sauna
Fínska sauna

Účinky: Fínska sauna  má blahodárne účinky na naše zdravie a je výborná ako prevencia  proti rôznym chorobám a zvyšuje odolnosť organizmu. Potením sa z tela vyplavujú všetky toxíny a následné ochladzovanie zvyšuje naše otužovanie. Sauna je vhodná pre tých, ktorí sa chcú o svoje telo stararať - nie nadarmo sú ľudia z Fínska najzdravší ľudia na svete. Veď saunu vo Fínsku majú ľudia ako u nás obývačku...